II Bieg z pomocą, Starachowice – relacja

Pamiętacie jak rok temu pisaliśmy o świetnej inicjatywie charytatywnej w Starachowicach? 14 sierpnia 2016, wraz ze Stowarzyszeniem Zabiegane Starachowice, mieliśmy przyjemność zainaugurować Bieg z pomocą, dla Mai i Bartka. W tym roku do uroczej, ale potrzebującej dwójki dołączył Julek, a więc nie musieliśmy długo się zastanawiać czy kontynuować współorganizację tej imprezy.

Krótką relację z roku ubiegłego znajdziecie tutaj: http://masterskrakow.pl/2016/08/17/mastersi-charytatywnie-dla-mai-i-bartusia/

W tym roku Bieg z pomocą odbył się nieco później, tj. 27 sierpnia, w niedzielę. Nie było nam łatwo, głównie ze względu na tym razem niesprzyjające warunki atmosferyczne – w trakcie eventu towarzyszyły nam chyba wszystkie rodzaje pogody, od słońca, poprzez grad/śnieg, deszcz i nie wiadomo na czym jeszcze kończąc :-). Wiecie jednak, że Mastersi (zresztą jak i inni biegacze) to istoty nieugięte i nie poddają się z byle powodów. Na całe szczęście nie jesteśmy z cukru, a więc o rozpuszczeniu mowy nie było; co ważniejsze nie ucierpiały także wyniki!

Co do samego biegu, oprócz wydarzenia głównego (bieg wokół zalewu), przygotowane zostały równiez biegi dla dzieci – tak naprawdę to nie wyniki były najważniejsze, nie wykręcone życiówki, idealne zdjęcia z finiszu, podwyższone HR na ostatnim kilometrze, ale to, że wszyscy razem mogliśmy wziąć udział w czymś większym.

Sport sportem, ten profesjonalny wiadomo, to tzw. inna bajka, ale sport amatorski powinien też służyć – służyć nie tylko jednostkom i ich zdrowiu, kondycji i formie, ale służyć społecznościom, osobom towarzyszącym, wspierającym i tym, którzy tego wsparcia potrzebują. Tutaj chodzi o coś bardziej wzniosłego i zarazem przyziemnego – o zdrowie, o życie, o dziecięcy uśmiech, o zwyczajne szczęście i iskierki w małych oczach, które dzięki nam mogą świecić odrobinę dłużej.

Mamy nadzieję, że II Bieg z pomocą w Starachowicach to dopiero początek. Całej wspaniałej trójce, Mai, Bartusiowi i Julkowi życzymy samego zdrowia i wszystkiego dobrego, ściskamy za nich mocno kciuki; obiecujemy, że za rok też zdamy relację ze Starachowic.

Mastersi to nie tylko wspólne treningi, plany, siłownia i zapiski w dzienniczku. Mastersi to marka, z której jesteśmy dumni. To ludzie, którzy tworzą grupę wsparcia, dla siebie i dla innych. Nasza nazwa zobowiązuje, bądźmy zatem mistrzami nie tylko na bieżni i ulicy, ale również w życiu, dzień po dniu.

Artykuł na portalu miejskim Starachowic: http://starachowice.naszemiasto.pl/artykul/w-starachowicach-pobiegli-z-pomoca-dla-trojki,4226384,artgal,t,id,tm.html

Wydarzenie na fb (w tym wyniki i zdjęcia): https://www.facebook.com/events/1238292922959766/permalink/1334736863315371/?__mref=mb

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

facebook
child
instagramm