Lany Poniedziałek (info o treningu nr 14.)

Zapraszamy na kolejne zajęcia przygotowujące do startu w 16. PZU Cracovia Maraton. Już tradycyjnie, podczas Świąt Wielkanocnych spotykamy się nie w niedzielę, a w poniedziałek i urządzamy treningowy śmigus-dyngus! Zbiórka jak zwykle o godz. 10.00 przed wejściem głównym do TAURON Areny Kraków od strony ul. Lema.

16. PZU Cracovia Maraton zbliża się wielkimi krokami. Mimo że wiosna i  święta, to nie wolno się teraz rozleniwić! Nadchodzące dwa tygodnie kwietnia mają kluczowe znaczenie w przygotowaniach. Po świątecznych biesiadach, proponujemy Wam spotkanie na wyjątkowym treningu w Lany Poniedziałek.

Po co biegać po osiedlu z sikawką? Po co szukać króliczka w okolicznych parkach? W poniedziałek zabierzcie rodzinę i gości na spacer do Parku Lotników Polskich. Tam ich polejemy wodą, pospacerują sobie, a Wy wykonacie „robotę” do maratonu.

W pierwszy dzień świąt gromadźcie kalorie, by w drugi mieć co spalać! Przebiegniemy trochę maratońskich kilometrów. Do 16. PZU Cracovia Maraton zostało tylko dwa tygodnie. Czas na odstani szlif, sprawdzenie wszystkich szczegółów technicznych i taktycznych.

Co robi rasowy i przyszły maratończyk  w święta wielkanocne? Na pewno nie oddaje się niepohamowanemu obżarstwu!

Będą to ostatnie zajęcia  z kategorii LSD ( long slow distance – czyli długie, wolne wybieganie) z szybszą końcówką.  To szansa by coś jeszcze potrenować. A konieczne musicie sprawdzić sprzęt w którym będziecie biegli maraton (obuwie, koszulki, spodenki, skarpetki, a nawet bieliznę! Przyjdźcie w tym, w czym będziecie startować! Trzeba też przetestować odżywki i żele energetyczne. Musicie sprawdzić swoją taktykę i ostatecznie określić sobie cele wynikowe! Będzie to można skonsultować z trenerami i bardziej doświadczonymi maratończykami.

Spotykamy się jak zwykle o godz. 10.00 pod TAURON Areną Kraków. Pobiegniemy w formule LSD na Salwator i z powrotem. A na koniec wykonacie kilka szybszych okrążeń na świeżo otwartej ścieżce biegowej w Parku Lotników Polskich!

Będzie wesoło i przyjaźnie!

Organizatorzy zapewniają wodę mineralną, napoje izotoniczne i ciepłą herbatę. Nie zapewniamy szatni ani tzw. depozytu. Uczestnicy deklarują, że biorą udział w zajęciach na własną odpowiedzialność.

A za tydzień, w niedzielę, 23 kwietnia zapraszamy na kolejne Śniadanie Biegowe, które będzie jednocześnie ostatnim treningiem przed startem w 16. PZU Cracovia Maraton!

Trenerzy AZS AWF Kraków Masters

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

facebook
child
instagramm