Mistrzostwa Polski Weteranów: 1-2 lipca na AWFie!

Polski Związek Weteranów Lekkiej Atletyki, KS AZS AWF Kraków i Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie zapraszają na XXVII Mistrzostwa Polski Weteranów Lekkiej Atletyki, VI Mistrzostwa Polski Lekarzy w Lekkiej Atletyce.


Mistrzostwa są wpisane w Jubileusz 90-lecia AWF Kraków i odbędą się w dniach 1-2 lipca 2017 na stadionie AWF Kraków.
Do zawodów zostało zgłoszonych ok 500 zawodniczek i zawodników z całego kraju, a także kilkunastu Polaków na stałe mieszkających poza jego granicami – liczba ta przekłada się na 1200 osobostartów!!. Walka o medale odbywać się będzie w 20 konkurencjach – w każdej z nich może być nawet 10 kategorii wiekowych.
W Mistrzostwach weźmie udział wiele byłych gwiazd lekkoatletycznych oraz jeszcze uprawiających sport wyczynowo w wieku 35 lat i więcej. Na krakowskim stadionie zaprezentują się m. in. srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich z roku 1980 Urszula Kielan oraz olimpijki – Ludwika Chewińska, która posiada najstarszy rekord Polski w pchnięciu kulą oraz Genowefa Patla – rekordzistka Polski w rzucie oszczepem starego typu.
Mistrzostwa Polski Weteranów organizowane są po raz pierwszy w południowo – wschodniej części Polski. Jest to szansa na podniesienie aktywności sportowej w kolejnym dużym regionie Polski. Zawody te to kolejny etap budowania silnej liczebnie i sportowo reprezentacji Polski na mające się odbyć w dniach 24 – 30 marca 2019 roku w Toruniu Halowe Mistrzostwa Świata. Po raz pierwszy w ponad 25 letniej historii PZWLA odbywać się one będą w Krakowie, co jest szansą na podniesienie aktywności sportowej w kolejnym dużym regionie Polski.

Program imprezy znajduje się poniżej: 

[gview file=”http://masterskrakow.pl/wp-content/uploads/2017/06/27mpwi6mpl.program_zawodow.pdf”]

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

facebook
child
instagramm