Odpoczynek w Puszczy (info o treningu nr 11.)

Po ostatnim sprawdzianie w ramach półmaratonu Marzanny czas na kolejne wyzwania z cyklu przygotowań do 16. PZU Cracovia Maraton.

Mamy nadzieję, że w czasie startu/treningu  zweryfikowaliście/zebraliście mnóstwo informacji, które pozwolą Wam jeszcze skuteczniej przygotować się do startu w biegu maratońskim. Możecie to teraz przedyskutować z trenerami; wyciągnąć i wdrożyć poprawki do Waszych planów.

Poostał miesiąc – a więc musimy powoli wdrażać BPS – czyli bezpośrednie przygotowanie startowe.

Czas też by zmienić dietę.

Bo to co i jak jemy ma kolosalne znaczenie dla końcowego sukcesu.  Nie kombinujcie za dużo z jedzeniem, ale warto ograniczyć spożywanie tłustych, ciężkostrawnych potraw na rzecz wysokogatunkowego białka. Warto ograniczyć też spożywanie alkoholu i napojów gazowanych. Warto zmniejszyć porcje o 20-30%. Zawsze mieć przy sobie banana czy suszone owoce.  Jak „najdzie  Was nieodparta”  chęć zjedzenia czegoś – to macie dobrą przekąskę pod ręką.  Macie mieć zawsze wodę w butelce: w domu, samochodzie, pod biurkiem w pracy! I dziennie wypijać 2-3 litry wody.  Jeśli przez ten miesiąc uda się Schudnąć 2-3 kg… to efekt turbo w czasie maratonu gwarantowany.

Ale: by schudnąć – to trzeba dalej trenować.  Obciążenia odpuścimy w ostatnich 10 dniach.

Już w tę niedzielę kolejny z obowiązkowych treningów w naszej rozpisce.

Puszcza Niepołomicka!

Po tupaniu po asfalcie w czasie półmaratonu – dajmy szansę by nasze ścięgna i stawy trochę odpoczęły. LSD po miękkim podłożu to znakomity trening maratoński.

A że prawie wiosna – to taki trening również będzie miał znaczenie psychologiczne. Krążenie w poszukiwaniu oznak wiosny, po puszczy „Niepołomnej” – to nasza propozycja na ten weekend!

Kilka kółeczek z kultowym „pit stopem” – to konieczny trening regeneracyjny przed czekającymi nas ciężkimi treningami.

Do zobaczenia w niedzielę, parking przy drodze nr 75, kierunek Bochnia, po prawej stronie – jak zwykle startujemy o 10.00.

Trenerzy AZS AWF Kraków Masters

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

facebook
child
instagramm