Oficjalne przygotowania do 17. PZU Cracovia Maraton

Zapraszamy na całoroczne treningi przygotowujące do krakowskich imprez biegowych z cyklu Krakowskiej Triady Biegowej 2018.

W tym roku do 17. PZU Cracovia Maratonu, Biegu 3 Kopców i 5. PZU Cracovia
Półmaratonu Królewskiego możecie się przygotować pod okiem doświadczonych Trenerów.

Razem z klubem AZS AWF Kraków Masters proponujemy wzięcie udziału w serii treningów i sprawdzianów, dzięki którym skutecznie przygotujcie się do startów w tych imprezach.

Kiedy:
Startujemy 21 stycznia 2018 roku (niedziela) o godz. 10:00 – zbiórka przed głównym wejściem do TAURON Arena Kraków od strony ul. Lema.

Będziemy się spotykać w każdą niedzielę o 10:00, w tym samym miejscu. Raz w miesiącu będziemy organizować treningi wyjazdowe – do Puszczy Niepołomickiej czy do Lasku Wolskiego. Będziemy Was wcześniej informować o miejscu i godzinie takich spotkań.

W lutym i w marcu będą też treningi w tygodniu, na hali sportowej. Na wiosnę i w miesiącach letnich będziemy natomiast spotykać się na dodatkowych treningach na bieżni lekkoatletycznej. Na tydzień przed każdą imprezą docelową zorganizowane zostanie tzw. Śniadanie Biegowe. Będzie wspólny trening, wykłady, muzyka i zdrowe jedzenie.

Dla kogo:
Treningi będą przeznaczone dla wszystkich chcących systematycznie i pod trenerską kontrolą przygotowywać się do imprez biegowych. Bez względu ma wiek, płeć czy poziom zaawansowania. Nie trzeba być na liście startowej krakowskiej imprezy. Zorganizujemy tez treningi dla dzieci – powiadomimy Was wcześnie o datach takich zajęć. Większość trenerów może komunikować się w języku angielskim. Zapraszamy więc też obcokrajowców.

Udział w treningach jest bezpłatny.

Cel:
Pierwsza seria treningów będzie ukierunkowana na start docelowy, jakim jest kwietniowy bieg maratoński – 17. PZU Cracovia Maraton (22.04.2018 r.). Następnie będziemy się przygotowywać do 12. edycji Biegu Trzech Kopców (30.09.2018 r.) i do 5. edycji Cracovia Półmaratonu Królewskiego (14.10.2018 r.). Możecie też trenować z nami do innych imprez biegowych.

Kadra Trenerska:
Treningi będą prowadzone przez trenerów z klubu AZS AWF Kraków Masters.

Szkoleniowcy:
Joanna Gradek, Kamilia Hayder, Maria Sławik, Dariusz Kaczmarski, Konrad Rembiasz, Grzegorz Sudoł.

Jak:
Na naszych stronach będziemy systematycznie publikować informacje i artykuły na temat kolejnych treningów. W formule popularnonaukowej – będą przekazywane uwagi techniczne i taktyczne, jakie warto zastosować w czasie czekających nas kolejnych spotkań.
Zajęcia będą prowadzone zawsze przez kilku trenerów, dzięki czemu każdy – nawet początkujący – będzie w stanie zaaplikować sobie odpowiednią dawkę wysiłku.

Uwagi:
Nie zapewniamy szatni ani tzw. depozytu. Uczestnicy biorą udział w zajęciach na własną odpowiedzialność. Organizator nie ubezpiecza osób biorących udział w treningach. Uczestnicy deklarują, że biorą udział w zajęciach na własną odpowiedzialność.

Zapraszamy!


Plan najbliższych treningów:

21.01.2017, niedziela, godzina 10:00, TAURON Arena Kraków – start projektu.
Oficjalne przedstawienie kadry trenerskiej, wspólna rozgrzewka z akcentem koordynacyjnym i elementami siły biegowej jako tzw. pobudzenie. Dłuższy akumulacyjny trening tlenowy w formie tlenowego wybiegania. Na zakończenie seria spokojnych przebieżek.

28.01.2017, niedziela, godzina 10:00, TAURON Arena Kraków. Wycieczka biegowa w formie tzw. crossu – ok. 20-25 km – trasa do ustalenia.

04.02.2017, niedziela, godzina 10:00, trening wyjazdowy – Lasek Wolski. Zbiórka na parkingu na końcu Alei Waszyngtona pod Kopcem Kościuszki. Dobieg do Lasku Wolskiego przez Sikornik. Trening na pętli wokół ZOO. Powrót przez Sikornik pod Kopiec Kościuszki.


LINK do wydarzenia na FB

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

facebook
child
instagramm