Przygotowania do 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego: sprawdzian formy przed startem i śniadanie biegowe

Zapraszamy na wyjątkowy weekend z bieganiem w Krakowie. W sobotę, 7 października na stadionie AWF Kraków odbędzie się Test Coopera, a w niedzielę, 8 października w formie śniadania biegowego zorganizowany zostanie ostatni trening w ramach oficjalnych przygotowań do 4. Cracovia Półmaratonu Królewskiego.

15 października czeka nas wielki finał sezonu biegowego w Krakowie – 4. PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Po niezwykle udanym, 11. PZU Biegu Trzech Kopców, czas na ostatni szlif i tzw. „superkompensację” przed najważniejszym biegiem tej jesieni na południu Polski. To jest nasz start docelowy, do którego przygotowujemy się od kilku tygodni.

„Plan akcji” na najbliższy weekend:

W sobotę, 7 października zapraszamy Was na Test Coopera, który odbędzie się na stadionie AWF Kraków. Od 10.00 do 13.00 będzie można sprawdzić się w tej niesłychanie prostej konkurencji. Tylko 12 minut wysiłku będzie fantastycznym testem i treningiem przed „połówką”.

Badania naukowe ściśle potwierdzają wysoką korelację wyniku z Testu Coopera do prędkości startowych. Wynik, jaki osiągniecie, pozwoli wyliczyć średnie tempo w którym możecie tydzień później spróbować pokonać dystans 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego. Skorzystamy przy tym z tzw.  przeliczników Danielsa, uznanego autorytetu w świecie biegania.

A w niedzielę, 8 października ostatni trening z cyklu przygotowań do jesiennej „połówki”. W praktyce sprawdzicie czy tempo, jakie wyliczymy Wam podczas sobotniego testu możecie zastosować w trakcie pokonywania trasy  4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego.

Brzmi skomplikowanie? Nic bardziej mylnego! Zarezerwujcie czas w sobotę i niedzielę – przyjdźcie i przekonajcie się jakie to proste i skuteczne!

Tradycyjnie, ostatni trening z cyklu przygotowań do imprez wchodzących w skład Królewskiej Triady Biegowej zorganizujemy w formie śniadania biegowego. Podczas zajęć przetestujemy produkty, które będą dostępne na trasie 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego. Po wysiłku zapraszamy na wspólne śniadanie!

Spotkania treningowe pod hasłem „śniadań biegowych” powoli wpisują się w biegowy kalendarz imprez dla amatorów w Krakowie. Ich formuła powoduje, że każdy znajdzie alternatywę dla niedzielnego, leniwego poranka – aktywnie, sportowo i na wesoło. Dzieci, młodzież, osoby starsze, początkujący czy zaawansowani amatorzy biegania – każdy z Was dowie się jak sensownie trenować i przy tym zdrowo się odżywiać.

Rodzice mogą przyjść na trening ze swoimi pociechami, bo i dla nich mamy przygotowaną niespodziankę! Aleksandra Gaworska, brązowa medalistka Mistrzostw Świata w Londynie z 2017 roku (sztafeta 4 x 400 metrów), wschodząca gwiazda polskiej lekkoatletyki, przygotuje specjalny trening dla dzieci!

To nie koniec atrakcji – będziecie mieli możliwość porozmawiania z naszą trenerką – Marysią Sławik, która z powodzeniem rywalizuje z Kenijkami w biegach ulicznych (a w ubiegłą niedzielę zajęła drugie miejsce w 11. PZU Biegu Trzech Kopców, tuż za Kenijką Stellah Jepngetich Barsosio). Będzie też Grzegorz Sudoł – trzykrotny olimpijczyk, medalista mistrzostw świata i Europy w chodzie sportowym! Będą porady, rozmowy o bieganiu i kultowe „pożegnanie” półmaratończyków.

Takiej oferty treningowej nie znajdziecie nigdzie, zapraszamy!

Organizatorzy:

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie i AZS AWF Kraków Masters

Program:

Test Coopera: stadion AWF Kraków, 7 października (sobota), w godz. 10:00-13:00;

Śniadanie biegowe: Park Lotników Polskich, 8 października (niedziela), zbiórka o godz. 10:00 na placu przy fontannie (Al. Jana Pawła II, wjazd od AWF).

 

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

facebook
child
instagramm