Zapowiedź kolejnego treningu [info]

„Ćwiczenie jest złem, które nie służy doskonałym…” – powiedział król Julian. Dlatego w tę niedzielę proponujemy Wam wycieczkę. Taki przerywnik w treningach.

Będziemy zwiedzać! Zaczniemy jak zwykle pod TAURON Areną podziwiając jej obłe kształty. Zwiedzimy park na Dąbiu. Sprawdzimy stan techniczny alejek na Bulwarach Wiślanych i szczelność tamy na Dąbiu.

Na Kładce Bernatce możecie po drodze zwiesić kłódkę lub sprawdzić czy poprzednia jeszcze wisi… Rynek Podgórski i Kościół św. Józefa to obowiązek turystyczny na nowej mapie Krakowa.

Rzut oka z kładki nad ulicą Nowohucką pozwoli ocenić intensywność ruchu samochodowego. Następnie  sprawdzimy stan techniczny linii startu do Biegu Trzech Kopców.

Z Kopca Kraka będziemy mogli ocenić wysokość zlegania smogu. W ciszy i spokoju zwiedzimy tereny byłego obozu koncentracyjnego Płaszów. Oddamy hołd pomordowanym pod pomnikiem Ofiar Nazizmu.

Dworzec w Płaszowie to ostatni przystanek Pendolino, może uda się zobaczyć smukłą sylwetkę tej torpedy. Ornitolodzy i elektrycy będą mogli sprawdzić czy w trzcinach na  Zalewie Bagry ptaszki już zaczęły ćwierkać. Może uda się podejrzeć całującą się parę kaczek – one zawsze wcześniej zaczynają wiosenną grę wstępną.

Ulica Lipska to nowa inwestycja – warto ją przekroczyć, obok kultowej Biedronki. Park Rzeczny to nowość dla wielu – mało kto tam był… mało kto widział, a warto.

Elektrownia Łęg – złapać zakwasy w szyi podnosząc głowę, by ocenić wysokość kominów – bezcenne. Centrum handlowe M1, majaczące w oddali, to cel naszych zakupów – zobaczymy czy są jeszcze miejsce na parkingu. No chyba, że to niedziela bez handlu… Koszmar. I znów TAURON Arena  – piękna biała dama – będzie jeszcze piękniejsza niż na starcie… to możemy Wam zaręczyć!

Plan wycieczki fascynujący – tylko mały problem na koniec… by nie zapomnieć.

Tę trasę zrobimy BIEGIEM.

Zapytacie ile to km? Jakich kilometrów! Toż to przecież turyzm.

A za tydzień – znów forma ścisła – start treningowy w Półmaratonie.

Do zobaczenia w niedzielę, tam gdzie zwykle.

Za tydzień trening o 10.00 na Błoniach w okolicy startu do półmaratonu Marzanna… Szczegóły wkrótce.

Trenerzy AZS AWF Kraków  Masters

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

facebook
child
instagramm