AZS AWF Kraków na IO: pierwszy medal!

Igrzyska to czas wyjątkowy, z wielu, często niewymienialnych powodów. Są dwie perspektywy: sportowców i kibiców. Dla sportowców to moment spełnienia, nadzieja na zebranie plonów z sadzonych przez 4 lata ziaren. Dla kibiców to kilka tygodni niesamowitych emocji, śledzenia swoich idoli i amatorskiej motywacji.

Jesteśmy po tej drugiej stronie, mając przywilej zaciskania kciuków i życzenia Naszym jak najlepiej. Każdy ma swoich „Naszych” – bliższych, dalszych, ulubionych, podziwianych.

Mastersi też mają kilku Swoich – olimpijczyków z klubu AZS AWF Kraków. Agnieszka Szwarnóg, Jakub Jelonek, Michał Haratyk i Maria Springwald. Właśnie ta ostatnia zdążyła już zdobyć to, co „olimpijskie misie lubią najbardziej” – medal! Medal koloru brązowego, jakże cenny, będący efektem niezliczonej ilości treningów, wysiłku, potu, pewnie i łez. Maria brąz wywalczyła w wioślarskiej czwórce podwójnej (razem z Moniką Ciaciuch, Agnieszką Kobus i Joanną Leszczyńską). Serdecznie jej gratulujemy!

Źródło: gazetakrakowska.pl

Źródło: gazetakrakowska.pl

Za pozostałych trzymamy mocno kciuki (Jakub Jelonek w chodzie na 20km zajął właśnie 19. miejsce)!

Teraz będziemy baczniej rozglądać się wokół siebie na treningach w Krakowie – niewiadomo kiedy obok nas może przebiegać/przechodzić/etc. medalist(k)a olimpijski/a.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są wymagane

facebook
child
instagram