“Sportowcem się jest 24 godziny na dobę” – wywiad z Darkiem Kaczmarskim

“Sportowcem się jest 24 godziny na dobę” – wywiad z Darkiem Kaczmarskim

Zacznę przewrotnie. Bieganie to jest nudny sport?

Tak.

To co ciągnie ludzi do biegania?

Tak jak powiedziałem, samo bieganie jest nudne. Jednak jest zdrowe i  daje możliwość spędzenia aktywnie czasu z ludźmi, którzy lubią to robić. Jak już się wciągniemy – to jest tak jak z myciem zębów – nie będzie możnabez tego żyć!

A osób, które aktywnie biegają w Krakowie jest coraz więcej, wystarczy spojrzeć na ostatni półmaraton.

Odpowiem trochę przewrotnie. W Krakowie potrzebujemy takiego biegania po ulicach, bo dzięki temu część kierowców zostawi samochód w domu i przesiądzie się na komunikację. Będziemy mieli jeden dzień z mniejszą ilością spalin (śmiech). Darmowa ustaw „antysmogowa” gotowa. A więc mieszkańcy nawet powinni podziękować biegaczom i częściej ich zapraszać!

To skoro wchodzimy na temat smogowy, sezon grzewczy powoli nabiera rozpędu. Warto wtedy biegać?

Warto biegać. Ja uważam, że bardziej szkodliwe jest nic nie robienie przez całą zimę i tłumaczenie się smogiem, niż wychodzenie i zrobienie lekkiego wysiłku. Jednak trzeba obserwować, to co się dzieje w Krakowie. I jeśli jest faktycznie duże przekroczenie norm, to wtedy lepiej zostać w domu. Jeśli już zdecydujemy się pobiegać, to warto wybrać miejsca z dala od samochodowych arterii czy na wzniesieniach, w okolicznych parkach jak Lasek Wolski czy Zakrzówek. Ile takich naprawdę przekroczonych norm mamy w zimie – kilka ? kilkanaście? Dlatego lepiej regularnie biegać w zimie, niż nie robić nic.

Musisz być Członkiem Klubu AZS AWF Kraków Masters aby móc czytać dalej ten artykuł.
Dołącz do nas do Klubu!

Jeśli jesteś już członkiem, a nie masz dostępu proszę o kontakt pod adresem: stronamasters@gmail.com

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

facebook
child
instagramm