Jak bawić się bieganiem? Zapraszamy na treningi!

Po sezonie roztrenowania i kultowym obozie w Spale – czas by powoli zabierać się do regularnych treningów.

Trzeba wybrać swoje docelowe imprezy wiosenne. Wkrótce jako klub wybierzemy imprezy, do których będziemy wspólnie się szykować. Zachęcamy również do określenia swoich indywidualnych celów np. rekordu życiowego na 10km lub złamania 3:30 w maratonie, etc.

Takie cele powodują, że trening ma sens. A  trenerom ułatwia  to ułożenie całego cyklu i prowadzanie treningów.

trener

Zachęcamy do uczestniczenia w treningach ogólnorozwojowych: na siłowni, na saunie,  na sali/hali na Grzegórzkach oraz wkrótce na basenie. Rozkład jazdy macie na stronie. Treningi sprawności, siły, koordynacji – to niesłychanie ważny element treningu biegacza w okresie zimowym. Nie zapominajcie o tym.

A w weekendy będziemy biegać dużo i spokojnie.

zimowe-bieganie

Dziś 4 grudnia – zaczęliśmy cykl niedzielnych zabaw biegowych. Park Lotników Polskich – daje fantastyczne warunki do bawienia się w bieganie. W grudniu i styczniu większość naszych niedzielnych zajęć to będą takie zabawowe spotkania biegowe.

Np. dziś sprawnie trenowaliśmy ważny element techniczny / w szczególności w okresie jesiennym i zimowym; Trenowaliśmy „smarkanie profesjonalne”. Na początku kazaliśmy pokazać sprzęt do oczyszczania nosa. I nasze zdziwienie było dość duże. Prawie  każdy adept wyciągał a to chusteczkę higieniczną, a to kawałek gazety – co gorsza „wyborczej”, a to papier toaletowy w kotki!!??. A jedna panienka nawet wyciągnęła różową chusteczkę z falbankami…

nos

Echhh – amatorzy…

Po naszych radach i praktycznym treningu – zawodnicy nauczyli się „smarkać profesjonalne” I tylko dzięki opanowaniu tego „arcyważnego elementu technicznego” – jedna  z naszych zawodniczek w czasie najbliższego maratonu poprawi swój wynik z 5:14,20 do 5,14,16. Warto to trenować?? WARTO!

Za tydzień ćwiczymy “oddawanie moczu” w czasie biegu – bardzo uciążliwa i trudna technicznie umiejętność.

Przybywajcie – będziemy się bawić bieganiem.

Trenerzy AZS AWF Kraków Masters

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

facebook
child
instagramm