Chapter 1. „Kenya yate”

Chapter 1. „Kenya yate”
Historia klubu AZS AWF Kraków Masters jest ściśle związana z krakowskimi imprezami biegowymi, a w szczególności z Cracovia Maratonem. Zawsze uczestniczyliśmy w tej naszej sztandarowej imprezie jako zawodnicy. Często pomagaliśmy w organizacji. Od lat dzięki dobrej współpracy z Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie /popularnym ZIS-em/ przygotowujemy zawodników do Triady Biegowej, podczas całorocznych treningach w Parku Lotników.

Te nasze niedzielne spotkania są efektem oraz kontynuacją „ścieżek biegowych” i naszych klubowych treningów. Dzięki wiedzy i zaangażowaniu trenerów, odpowiedniego podejścia całkiem sporej liczby  biegaczy amatorów, przygotowania cieszą się niesłabnącą popularnością. Kto był – to wie. Zawsze jest merytorycznie, interesująco i wesoło. 

Jesteśmy dumni jako trenerzy i jako uczestnicy, że przez lata przekazaliśmy tyle konkretnej wiedzy i dobrych nawyków dziesiątkom, setkom a może nawet tysiącom uczestników naszych treningów.

Od lat wszyscy wiedzą, że w naszym klubie lubimy szybkie bieganie i wyniki. Cóż, jak się było wyczynowcami (większość trenerów AZS AWF Masters Kraków ma nazwiska w świecie biegów), to tej sympatycznej „odchyłki” nie da się zmienić. I od lat powtarzamy wszem i wobec – bieganie jest jedno. Dlatego zawsze i wszędzie pomagamy zawodnikom z czołówki biegów dystansowych z Polski, Europy i świata. By dobrze się czuli w Krakowie.

12 lat temu w kwietniu szykowaliśmy się jak zwykle do kolejnego Cracovia Maratonu, gdy na nasz trening „wpadli” zaprzyjaźnieni zawodowcy z Kenii. Wtedy to było wydarzenie. Potrenować z tej klasy zawodnikami, nie było codziennym doświadczeniem. U wielu łezka się w oku zakręci, gdy odszukają się na filmach.

Już dziś gwarantuję – będzie więcej takich wspomnień.

15 lat AZS AWF Kraków Masters to kawał historii, pisanej przez wielu fantastycznych biegaczy. Wielu z nich ciągle jest aktywnych. To nas bardzo cieszy! Taki był cel ćwiczenia – jak to mówi nasz klasyk.

Trenerzy AZS AWF Kraków Masters

facebook
child
instagramm